Skrb za zdravje možganov v digitalni dobi

Skrb za zdravje možganov v digitalni dobi

Sodobno življenje je skoraj neločljivo povezano z digitalnimi napravami, prežele so vse pore našega vsakdana. Vse več se govori tudi o njihovem negativnem vplivu na miselne sposobnosti, ki ga strokovnjaki označujejo z izrazom digitalna demenca. Zato vam v članku predstavljamo nekaj koristnih nasvetov za ohranjanje zdravih možganov.

Uporaba digitalne tehnologije in digitalna demenca

Najnovejši podatki kažejo, da pred različnimi zasloni preživimo skoraj 7 ur na dan, kar je 13 % več kot pred 10 leti. Pametni telefon vsak dan uporablja 1,8 milijarde ljudi, povprečen uporabnik pa svoj telefon preveri kar 150-krat na dan. Tako obsežna uporaba digitalnih naprav negativno vpliva na miselne sposobnosti, kar imenujemo digitalna demenca. Njeni znaki so podobni klasični demenci, vključno s pozabljivostjo, zmedenostjo in slabšo zbranostjo. Pretirana uporaba digitalne tehnologije lahko močno poslabša spomin, zmanjša sposobnost koncentracije in delovno storilnost ter povzroča stres in tesnobo.

Kako poskrbeti za svoje možgane?

Skrb zanje se začne z zdravim načinom življenja. Poleg zdrave in uravnotežene prehrane ter dovolj spanja je pomembna redna telesna dejavnost. Že pol ure hoje, kolesarjenja ali plavanja na dan poveča pretok krvi po vsem telesu, vključno z možgani.

Da možgane ohranjamo v formi, jih moramo redno spodbujati tudi z miselno vadbo. Odlično je reševanje izzivov, ki urijo vidno zaznavo, pozornost, spomin in logično sklepanje. Koristi pa nam tudi druženje, pridobivanje novega znanja (priporočljivo je zlasti učenje jezikov) in veščin, potovanja v še ne obiskane kraje, raziskovanje, branje, petje …

Preizkusite celostno vadbeno rutino, s katero boste dosegli vrhunsko formo uma. Prva umovadba vam bo vzela le nekaj minut – ravno prav za kratko mentalno osvežitev. Umovadbo lahko preizkusite tukaj.

Skrb za možgane je pomembna vse življenje in je nikakor ne smemo prelagati na kasnejša leta. Kadar pa nam zaradi številnih obveznosti zmanjkuje časa za vse, nam lahko pomaga tudi Bilobil.

Koristi Bilobila za zdravje možganov

Krkin Bilobil je zdravilo rastlinskega izvora, ki vsebuje izvleček iz ginkovih listov. Redno jemanje izboljša prekrvitev možganov in njihovo oskrbo s kisikom, kar pripomore k izboljšanju miselnih sposobnosti, kot sta spomin in koncentracija. Priporočeni dnevni odmerek sta 2 kapsuli, ki se lahko vzameta hkrati. Za optimalen učinek se priporoča jemanje vsaj 8 tednov. Bilobil je na voljo tudi v cenovno ugodnejšem pakiranju po 120 kapsul, ki zadostuje za 2 meseca.

Komu je namenjen Bilobil?

Bilobil je namenjen aktivnim ljudem, ki se srečujejo z vse večjimi zahtevami današnjega časa ter morajo pogosto opravljati več nalog hkrati, ob tem pa biti zelo zbrani in osredotočeni. Primeren je za vse, ki se zavedamo, da je treba za zdravje možganov začeti skrbeti že danes.

Več o tem zdravilu brez recepta in miselnih vajah za ohranjanje možganov v vrhunski formi najdete na spletni strani www.bilobil.si.

Pred uporabo natančno preberite navodilo! O tveganju in neželenih učinkih se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.